Дома Топ вести Видовте каква глупост направи Тер Штеген?

Видовте каква глупост направи Тер Штеген?


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Барселона синоќа беше поразена од Селта со 4:3, а во победата на домаќините им помогна и голманот на Каталонците, Тер Штеген.

Иако Селта во првото полувреме водеше со 3:0, Барса се врати во натпреварот со два брзи гола во второто полувреме, но потоа следеше катастрофалната грешка на голманот Тер Штеген. Погледнете!

„Цел свет виде што направив. Ова е моја вина и навистина жалам за моите соиграчи бидејќи се боревме до самиот крај. Ако не го направев тој кикс, можеби и ќе го добиевме натпреварот, навистина многу ми е жал. Сепак и покрај тоа, сакам да биде јасно дека нема да го менувам мојот стил на игра. Ова се случи еднаш и жалам што му наштетив на тимот. Сигурен сум дека ова ќе ми биде добра лекција“, изјави Тер Штеген.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Топ вести

Проверете

Баерн го предупреди Ноер: Тоа што го направи не му доликува!

Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓ Мануел Ноер си напра…