Дома Офсајд Видете како изгледа резиденцијата на Швајнштајгер и Ивановиќ во Чикаго (видео)

Видете како изгледа резиденцијата на Швајнштајгер и Ивановиќ во Чикаго (видео)

2

Бастиан Швајнштајгер и неговата сопруга Ана Ивановиќ од 2017 година живеат во САД, поточно во Чикаго, каде што германскиот фудбалер настапува во МЛС лигата.

Славниот брачен пар живее во пентхаус во склоп на познатиот хотел „Валдорф Астори“, а имаат и поглед на езерото Мичиген.

Еден од условите на сопругата Ана бил и добриот поглед на новото окружување, пренесуваат тамошните медиуми.

Според медиумите популарниот пар за овој луксуз месечно плаќа 30.000 евра, а доколку сака да го откупи станот ќе мора да искешира 10.000 евра.


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

„Надарена“ новинарка го „испоти“ Павел Недвед (ФОТО)

Павел Недвед сите незгодни ситуации со кои се среќаваше во текот на деновите додека беше ф…