Дома Луд Спорт Видете какви мускули има Тајсон на 54 години ?

Видете какви мускули има Тајсон на 54 години ?

Мајк Тајсон е спремен за борбата против Рој Џонс која е закажана за 28-ми ноември, а тоа ќе биде негова прва борба после цели 15 години.

54-годишниот поранешен шампион гостувајќи во едно тв-шоу повторно ги покажа своите мускули кои изгледаат нереално со оглед на неговата возраст.

Сцената погледнете ја на 45:40 на видеото подолу.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Поранешната ѕвезда на Реал Мадрид прогласи банкрот

Кога во 2007 година тогаш 20-годишниот холандски фудбалер Ројсон Дренте потпиша за Реал Ма…