Дома Фудбал Италија Видете го неверојатниот кикс на Буфон!

Видете го неверојатниот кикс на Буфон!

Во дербито на вечерта Италија и Шпанија одиграа без победник (1:1), а натпреварот го одбележа неверојатниот киск на Буфон.

Легендарниот голман ја промаши топката и му дозволи на Витоло непречено да ја смести во мрежата, а десетина минути пред крајот Де Роси го израмни резултатот од белата точка.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Историјата е испишана: Леверкузен влезе во друштво на Јувентус, Милан и Арсенал

Баер Леверкузен денес во последното коло славеше победа од 2:1 против Агусубург и така ост…