Дома Видео Видео: Ѕвездата на Баерн како аматер – му се смее цел свет!

Видео: Ѕвездата на Баерн како аматер – му се смее цел свет!

Баерн Минхен синоќа го совлада Атлетико Мадрид со 1:0 во Лигата на шампиони, но таа победа можеше да биде поголема доколку баварските ѕвезди беа поприсебни пред голот.

Тоа особено важи за Тиаго Алкантара кој е автор на едно од најголемите промашувања оваа година. Тој го промаши оквирот на голот од непосредна близина, па стана мета за потсмев на социјалните мрежи.


Србија прв тест за "големиот" најскап фаворит! Холандија во проблеми! ↓↓↓


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Хит во регионот: Одиграа како што им одговара, а реакцијата на голманот е – урнебесна! 🎥

Фудбалерите на Зета и Будва одиграа 3:3 во рамките од баражот за пополнување на Втората ли…