Дома Луд Спорт Видео: Ѓоковиќ направи шоу на улиците во Њујорк

Видео: Ѓоковиќ направи шоу на улиците во Њујорк

0

Српскиот тенисер Новак Ѓоквиќ не престанува да ги воодушевува навивачите со своите потези на терените, но и надвор од нив.

Па така пред да влезе во официјалното возило на УС Опен, кое требаше да го префрли до друа дестинација во Њујорк, примети како група деца игра на улица.

Ѓоковиќ им прииде и им се придружи во играта… Погледнете!


Следете го Sportski.mk и на


Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Феноменлано: Новото засилување на Ајакс мораше да одработи „казна“ пред да потпише (видео)

Младиот голман на Емен, Кејл Шерпен одигра одлично оваа сезона во холандската лига и го пр…