Дома Македонски спорт Мак ракомет Видео: Шишкарев со најубав гол во Лигата на шампиони!

Видео: Шишкарев со најубав гол во Лигата на шампиони!


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Прекрасниот гол на Данил Шишкарев против Мешков Брест е избран за гол на колото во Лигата на шампионите.

Во саботниот натпревар на „црвено-црните против Мешко Брест, Даниил Шишкарев постигна прекрасен погодок од многу тешка позиција.

Вистинската мајсторија на Шишкарев очекувано се најде во Топ 5 погодоци, како најдобар погодок а второто коло во Лигата на шампионите.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Македонија ќе има 19 учесници на Летната Олимпијада за спортисти со атипичен развој

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ 19…