Дома Луд Спорт Видео: Фудбалски судија почина среде натпревар во Боливија

Видео: Фудбалски судија почина среде натпревар во Боливија

0

Судијата Виктор Хуртадо почина за време на натпреварот од 25-то коло во националниот шампионат на Боливија меѓу екипите на Олвејс Реди и Петрол.

Тамошните медиуми известуваат дека трагдеијата се случила во второто полувреме кога срцето на 32-годишниот судијата престанало да работи. Лекарите од двете екипи се обиделе да му помогнат.

Тој бил испратен во болница, но лекарите не можеле да го спасат и судијата починал на пат кон болницата.

Според зборовите на лекарот на домашниот тим Ерик Кошинер, судијата по пат добил втор инфаркт кој се покажал кобен.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Видео: „Црвената армија“ на Клоп незапирлива, неверојатен пресврт на Арсенал

Големото дерби на „Стенфорд Бриџ“ му припадна на Ливерпул, кој продолжува со максималниот …