Дома Луд Спорт Видео: Фудбалерите на Галатасарај го воодушевија светот!

Видео: Фудбалерите на Галатасарај го воодушевија светот!

Еден ден по крвавиот напад во Истанбул во кој загинаа неколку десетици припадници на специјалната полиција во близина на стадионот на Бешикташ, фудбалерите на Галатасарај направија потег со кој го воодушевија светот.

Имено, натпреварот меѓу Галатасарај и Газиантепспор почна со една минута молк, а потоа секој играч на домаќините му подари цвет на специјалците.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Потоа, кога Јасин Озтекин постигна гол ја поздрави публиката со војнички поздрав, а потоа прегрна тројца припадници на специјалната полиција.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Салфетка со потписот на Меси за Барселона продадена за скоро милион евра📷

Oткако неодамна беше објавено дека на аукција е ставена салфетката на која Лионел Меси пот…