Дома Фудбал Италија Видео: Спектакуларен гол на Пандев од 30 метри

Видео: Спектакуларен гол на Пандев од 30 метри

Капитенот на македонската репрезентација Горан Пандев постигна спектакуларен гол за својата Џенова на гостивањето кај Лече.

Пандев во 31-та минута го искористи киксот на противничкиот голман Габриел и го лобуваше од 30-ина метри за водство на Џенова…Погледнете!

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Гризман ја спаси Барселона од срам против третолигашот Ибица

Барселона денес едвај ја го победи тимот на Ибица во купот на Шпанија. Ибица шокантно стиг…