Дома Луд Спорт Видео: Спајдермен прекина кошаркарски меч!

Видео: Спајдермен прекина кошаркарски меч!

0

Петтиот меч од финалето на филипинскиот плејоф меѓу Магнолија и Сан Мигел беше прекинат поради упад на едно момче облечено како суперхеројот Спајдермен.

Филипинскиот Спајдермен наеднаш се појави на паркетот и налета на центарот Мар Фарад, го удри, по што брзо го совладаа припадниците на обезбедувањето.

Човекот во полициската станица објаснил дека сака да испрати порака за мир, но наместо тоа направи хаос на теренот, притоа повреди еден кошаркар на Сан Мигел.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

За Јанис Антетокумпо е спремен најголемиот договор во историјата на НБА!

Јанис Антетокумпо оваа сезона веројатно ќе биде прогласен за МВП во НБА лигата, а наскоро …