Дома Луд Спорт Видео: Повредениот Нејмар ТАНЦУВА и се забавува во ноќен клуб!

Видео: Повредениот Нејмар ТАНЦУВА и се забавува во ноќен клуб!

0

Најскапиот фудбалер на светот, Нејмар неодамна имаше операција на стапалото која ќе го оддалечи од терените од крајот на сезоната.

Нејмар моментално се рехабилитира во Бразил, но не може да мирува, а доказ за тоа е видеото кое се појави на социјалните мрежи.

Познато е дека Неј е голем обожавател на музиката и танцот, па и повредената нога не го спречува да танцува.


Следете го Sportski.mk и на


Притоа, Бразилецот беше и во ноќен клуб во Сао Паоло заедно со својата девојка Бруна. Иако беше со патерици, не одби да се слика со фановите пред ноќниот клуб.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Роналдо веќе разговарал со Перез: Ја сака младата супер ѕвезда!

Легендарниот Бразилец Роналдо неодамна стана сопственик на шпанскиот прволигаш Реал Ваљадо…