Дома Фудбал Лига на шампиони Видео: Ноќ на фаворитите во Лигата на шампиони!

Видео: Ноќ на фаворитите во Лигата на шампиони!

Фаворитите имаа успешна вечер во Лигата на шампиони и остварија значајни победи кои ги доближија до нокаут фазата.

Јувентус речиси 40 минути играше со фудбалер помалку на гостувањето кај Лион но на крајот си замина дома со трите бода, пред се благодарение на извонредниот Буфон.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Искусниот голман најпрвин во првото полувреме му одбрани пенал на Лаказет, на стартот од вториот дел со извонредна рефлексна интервенција повторно спречи водство на Лион, овозможувајќи му на Квардадо потоа да го постигне голот за победа.

Во вториот натпревар од оваа група Севиља рутински го совлада Динамо во Загреб со голот на Самир Насри.

Лестер со гол на Марез во 40 минута го победи ФК Копнехаген и го продолжи настапот од соништата во Лигата на шмпионите, со три триумфи од три натпревари.

Реал Мадрид очекувано лесно со 5-1 ја совлада Легија. По еден гол постигнаа Бејл, Асенсио, Лукас и Мората, а еден беше автогол на Јодлевец по шут на Марсело.

Идентични гостински победи остварија Порто и Борусија Дортмунд победувајќи со 1:2 против Бриж односно Спортинг Лисабон.

Без победник завршија двете средби од групата Е каде Леверкузен и Тотенхем одиграа без голови, додека ЦСКА и Монако одиграа 1:1.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Салфетка со потписот на Меси за Барселона продадена за скоро милион евра📷

Oткако неодамна беше објавено дека на аукција е ставена салфетката на која Лионел Меси пот…