Дома Фудбал Италија Видео: Нов гол на Несторовски – страдаше Сампдорија!

Видео: Нов гол на Несторовски – страдаше Сампдорија!

Макдонскиот репрезентативец Илија Несторовски не запира да ги тресе мрежите во италијанската Серија А.

Попладнево Несторовски погоди на гостувањето против Сампдорија, но за жал неговиот гол не беше доволен за победа, бидејќи домаќините израмнија на 1:1 во последната минута.


Србија прв тест за "големиот" најскап фаворит! Холандија во проблеми! ↓↓↓


Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Италија

Проверете

Хаос во Гелзенкирхен: Се тепаа албански и српски навивачи! 🎥

Во Гелзенкирхен каде што вечерва треба репрезентацијата на Србија да игра против Англија с…