Дома Видео Видео: Мајката на Лукаку „полуде“ по Меси

Видео: Мајката на Лукаку „полуде“ по Меси

0

Барселона пред три дена гостуваше на „Олд Трафорд“, па многу љубители на фудбалот дојдоа да го видат еден од најдобрите фудбалери на светот, Лео Меси.

Меѓу обожавателите на Аргентинецот е и малката на Ромелу Лукаку, Адолфин, која се радуваше како мало дете кога го виде Меси.

По мечот Адолфин дојде во микс зоната и ја искористи шансата да се фотографира со Меси, а притоа не можеше да ја сокрие радоста.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Роналдо се огласи на Инстаграм откако го постигна 700. погодок во кариерата

Фудбалерите на Португалија синоќа беа поразени во гости против Украина со 2:1, а натпревар…