Дома Луд Спорт Видео: „Луд“ навивач крши телевизор секогаш кога Марсеј ќе загуби!

Видео: „Луд“ навивач крши телевизор секогаш кога Марсеј ќе загуби!

0

Познатиот француски јутјубер Мохамед Хени е многу популарен на Јутјуб , а освен тоа е страстен навивач на фудбалскиот клуб Марсеј.

Хени не ги прифаќа добро поразите на својот тим, па после секој пораз на Марсеј тој крши еден телевизор.

Тој се снима секогаш кога го крши новиот телевизор, а до сега има искршени точно 26 телевизори.


Следете го Sportski.mk и на


Јасно, Хени тоа го прави за поголема популарност на Јутјуб, бидејќи неговите видеа имаат скоро милион прегледи.

Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Детал кој не го видовте: Игуаин се занесе во славјето со навивачката (видео)

Напаѓачот на Челзи, Гонзало Игуаин синоќа постигна прекрасен гол против Барнли, кој за нег…