Дома Видео Видео кое ја докажува генијалноста на Пеле – сите учеле од него! 🎥

Видео кое ја докажува генијалноста на Пеле – сите учеле од него! 🎥

Бразилскиот Пеле за многумина е „крал на фудбалот“, а сега се појави видео кое ја докажува неговата генијалност.

Кристиано Роналдо, „Феноменот“, Меси, Зидан, Кројф, Бест, Марадона, Карлос…Сите имаа некои потези по кои ќе бидат запаметени. Меѓутоа „таткото“ на сите тие мали мајстории на теренот е само Пеле. Сега на социјалните мрежи се појави и видео како доказ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Атракција од Кирјос: Со сервис каков што ретко се гледа ја крена публиката на нозе 🎥

Ник Кирјос во претходниот период беше во центарот на вниманието поради позитивните комента…