Дома Останати Авто Мото Видео кое буди емоции: Таткото Шумахер со малиот Мик кој ќе го гледаме во Ф1

Видео кое буди емоции: Таткото Шумахер со малиот Мик кој ќе го гледаме во Ф1

После таткото Михаел седумкратниот светски шампион и еден од најдобрите возачи во историјата, како и чичкото Ралф, Мик е третиот од ова семејство кој ќе вози во Ф1.

Денес тој потпиша договор со Хас и овој 21 годишник во овој тим ќе го гледаме од наредната сезона.

Неговото влегување во Формула 1 привлекува многу внимание, а официјалниот сајт на Ф1 објави интересно видео од Мик и неговиот татко.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Официјално: Серхио Перез ќе биде тимски колега на Верстапен

Meксиканецот Серхио Перез од денес и официјално е член на Ред Бул. „Ред Бул потврдува дека…