Дома Фудбал Останато Видео: За оваа мајсторија на Бруно Фернандеш уште долго ќе се зборува

Видео: За оваа мајсторија на Бруно Фернандеш уште долго ќе се зборува

0

Спортинг Лисабон има водство од 2:0 на гостувањето кај Розенборг во рамките на 4-то коло од Лига Европа.

Сепак, она што го обележа мечот е вториот гол, кој беше дел од Бруно Фернандеш. Португалецот со вистинска мајсторија се ослободи од својот чувар и ја смести топката во мрежата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Ние ќе ја чекаме Лигата на Нации: Ова се репрезентациите кои се пласираа на ЕП

Со вчерашните натпревари заврши овој циклус квалификации за Европското првенство. Македони…