Дома Луд Спорт Видео: Жестока тепачка меѓу фановите на Севиља и Динамо Загреб!

Видео: Жестока тепачка меѓу фановите на Севиља и Динамо Загреб!


Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓


Динамо Загреб вечерва и гостува на Севиља во натпревар од Лигата на шампионите, а синоќа екстремните навивачи на двата тима со тепачка во центарот на градот го „најавија“ натпреварот.

Навивачите на Динамо, наречени „Бед Блу Бојс“, во вторникот вечерта имале блиска средба со екстремните фанови на Севиља. „Мундо Депортиво“ пишува дека стотина хрватски навивачи кои со часови пиеле во центарот на градот започнале да кршат се околу себе, а „АС“ наведува дека „Бед Блу Бојс“ веќе ја имаат покажано својата лоша страна на шпанска почва.

„Навивачите на Динамо беа во еден ресторан кога беа нападнати од навивачи на Севилја, по што започна застрашувачка тепачка, во која се користеа палки и столици“, раскажа очевидец на тепачката.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Селекторот Грчевски го објави конечниот список: Ова се ракометарките со кои ќе „бркаме“ пласма на ЕП

Unboxing: Што е ново во студиото на BMG Network!? ↓↓↓ Селекторот на женската сениорска реп…