Дома Луд Спорт Видео: Жестока пресметка на фановите на Јуве и Севиља!

Видео: Жестока пресметка на фановите на Јуве и Севиља!


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Фановите на Севиља и Јувентус се жестока пресметка во која потешко бил повреден еден фан на италијанскиот клуб го најавија денешниот дуел во Лигата на шампиони.

Хулиганите на Севиља во понеделникот вечерта ги нападнале навивачите на Јувентус кои ден пред натпреварот пристигнале во градот.

Во тепачката тројца навивачи на Јувентус биле повредени, од кои еден бил прободен со нож и се здобил со тешки повреди.

За потсетување, навивачите на Јувентус беа нападнати во Загреб пред мечот со Динамо, а пред мечот Севиља – Динамо жестока тепачка имаше меѓу хулиганите на двата клуба.


David Beckham message to Zlatan Ibrahimovic 21… by goloviliga

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Луд Спорт

Проверете

Трагедија: Навивач на Ривер Плата загина при пад од трибина🎥

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Мечот од аргентинскиот шампионат помеѓу Ривер Плата…