Дома Фудбал Останато Видео: Елмас и Фенербахче славеа против Зенит

0

Македонскиот репрезентативец, Елиф Елмас со својот Фенербахче забележа значајна победа од 1:0 над Зенит во првиот меч од 1/16 финалето на Лига Европа.

Клучниот момент се случи во 21-та минута кога Слимани постигна гол за водство на Фенербахче од 1-0, што на крајот се покажа како конечен резултат.

Домаќините имаа шанси да ја зголемат предноста во првото полувреме, но потоа можеше да следува казна.

Во 44-та минута беше досуден пенал за Зенит, но меѓутоа голманот Текин со помош на пречката успеа да му го одбрани ударот на Роберт Мак.

Следете го Sportski.mk и на

Во второто полувреме двете екипи имаа шанси за гол, но не ги искористија, па Фенербахче ќе патува во Русија со предност од 1:0.