Дома Фудбал Лига на шампиони Видео: Децата на Барса го шокираа Интер, Валенсија го елиминира Ајакс

Видео: Децата на Барса го шокираа Интер, Валенсија го елиминира Ајакс

Исклучително возбудливи дуели гледавме вечерва во Лигата на шампиони, а најинтересно секако беше во Милано каде Интер загуби од комбинираниот тим на Барселона.

Барселона иако во комбиниран состав и без резултатски мотиви сепак славеше во Милано со 1:2 и го елиминираше Интер од Лигата на шампиони.

Барселона поведе во 23-та минута со голот на Карлос Перез.Пред самиот крај на полувремето Лаутаро ја навлече целата одбрана на Барса, а Лукаку со удар од работ на шеснаесетникот погод експлозија на „Џузепе Меаца“.

Во второто полувреме Интер тргна на се или ништо, напаѓаше, но казната стигна во 85-та минута кога Ансу Фати го замолкна Џузепе Меаца за победа на гостите од 1:2.

Борусија Бортмунд славеше над Славија Прага (2:1) со головите на Санчо и Брант и успеа да обезбеди пласман во нокаут фазата.

Ајакс на домашен терен доживеа пораз од Валенсија со 0:1 и остана без осминафинале, а во истата група Челзи рутински го победи Лил (2:1) и како второпласиран ќе патува во осминафиналето.

Возбудливо беше и во Лион каде домаќините анулираа два гола предност на Лајпциг и стигнаа во второто место во групата, па победата на Бенфика над

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

„Ѕверот“ од Премиер лигата имаше чудна припрема за натпреварот, но дали ова е дозволено? 📸

Вулверхемптон вчера со 1:0 го победи Олимпијакос и се пласираше во четвртфиналето од Лига …