Дома Останати Авто Мото Видео: Голем инцидент на трката во Валенсија – за влакно избегната трагедија

Видео: Голем инцидент на трката во Валенсија – за влакно избегната трагедија

Со трката за Големата награда на Шпанија заврши сезоната во Мото ГП и тоа со уште една победа на Марк Маркез кој оствари историја со најмногу освоени бодови во една година.

Меѓутоа, трката ја одбележа еден инцидент во 14-от круг, кој можеше да заврши трагичо.

Во свиокот број шест излетаа тројца возачи. Прв контрола загуби Петручи, потоа Зарко а на крајот Лекуона.

Најдебелиот крај го извлече Зарко, Французинот беше „покосен“ од мотоорот на Лекуона, имаше страотен пад, но за среќа помина со помали повреди.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Хамилтон одбива да преговара за нов договор додека “многу луѓе останаа без работа“

Актуелниот светски првак во Формула 1, Луис Хамилтон тврди дека не е згодно да се преговар…