Дома Останати Кошарка НБА Видео: Бостон има нова „ѕвезда“ – погоди 8 тројки за една четвртина!

Видео: Бостон има нова „ѕвезда“ – погоди 8 тројки за една четвртина!

Бостон Селтикс продолжи со добрите партии во претсезоната победувајќи г Кливленд со 118:95.

Натпреварот го одбележа Карсен Едвардс, кој буквално „експлодираше“ и погоди 8 тројки за 12 минути.

Едвардс имаше импресивно издание и со 30 поени како најефикасен играч го предводеше Бостон, но неговото шутерско шоу во третата четвртина ги воодушеви сите.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In НБА

Проверете

Ѓоковиќ со неверојатен пресврт до финале во Дубаи

Новак Ѓоковиќ ќе биде ривал на Стефанос Циципас во финалето на АТП турнирот во Дубаи, отка…