Дома Фудбал Англија Видео: Арсенал не издржа ни две минути против Сити

Видео: Арсенал не издржа ни две минути против Сити

Манчестер Сити фуриозно го отвори дерби натпреварот против Арсенал и го замолкна „Емирати“ на самиот старт.

„Граѓаните“ одиграа одлична акција, а на асистенција на Жуан Жесус мрежата на „топџиите“ ја затресе Де Брујн.

Веќе во 15-та минута „граѓаните“ одиграа слична акција, овој пат реализатор беше Стерлинг за 0:2.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Мбапе: Реал? Замислете што ќе се случи ако ви одговорам

Фудбалерот на ПСЖ Килијан Мбапе не сакаше да зборува за можноста да премине во Реал Мадрид…