Дома Останати Кошарка Видео: Антиќ беска во Фенербахче!

Видео: Антиќ беска во Фенербахче!


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓Тимот на Фенербахче со 76:62 го победи Истанбул, а нашиот Перо Антиќ со 15 поени беше најефикасен кошаркар во триумфот.

Антиќ одигра атрактивен меч, а посебно ја воодушеви публиката со своите забивања и тројки.

„Македонската ѕвезда имаше висок процент на реализација на шутевите од надвор. Со неговите атрактивни забивања знае да го „запали“ целиот тим. Тој е причината за убедливата победа на Фенербахче“, пишуваат тамошните медиуми.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Кошарка

Проверете

Бејтулаи пред трансфер во Тирана

Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде! ↓↓↓ Де…