Дома Трансфер зона Ветеранот Асмир Беговиќ во изненадувачки трансфер се враќа во Премиер лигата?

Ветеранот Асмир Беговиќ во изненадувачки трансфер се враќа во Премиер лигата?

Голманот на Босна и Херцеговина Асмир Беговиќ се најде на листата на желби на екипата на Њукасл, па така изненадувачки би можел да се врати во Премиер лигата.

На 36-годишниот голман летово му истекува договорот со Квинс Парк Ренџерс и моментално е во потрага по клуб каде ќе може да ја продолжи кариерата.


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


За неговите услуги беше заинтересиран шкотскиот Селтик, а сега во игра се вклучи и Њукасл, чиј менаџер Еди Хау многу добро го познава.

„Страчките“ бараат нов голман бидејќи Лорис Кариус ќе го напушти „Сент Џејмс Парк“, а неизвесна е и иднината на Мартин Дубравко.

Покрај Беговиќ, Њукасл е заинтересиран и за Џејмс Трафорд од Барнли.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Арсенал почна преговори со Фабиан Руиз

Фабиан Руиз минатото лето беше еден од најбараните фудбалери на трансфер пазарот, а тој од…