Дома Трансфер зона Вест Хем конечно ја договори ѕвездата на Ајакс

Вест Хем конечно ја договори ѕвездата на Ајакс

Вест Хем е пред комплетирање на трансферот на ѕвездата на Ајакс, Мохамед Кудус, пренесуваат медиумите на Островот.

Вест Хем постигнал договор со Ајакс за трансфер на Кудус тежок 40 милиони фунти и напаѓачот утре ќе пристигне на лекарски прегледи во Лондон.


Кој ќе биде новиот шампион, Сити или Арсенал? ↓↓↓


Репрезентативецот на Гана беше голема желба на Челзи, бидејќи Покетино е во потрага по нов напаѓач.

„Чеканите“ ја победија конкуренцијата и после долги преговори постигнаа договор со Ајакс.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Реал се откажал од Дејвис – има ново решение!

Алфонсо Дејвис долго време се најавува како засилување на Реал Мадрид, меѓутоа тој трансфе…