Дома Трансфер зона Вест Хем го потврди засилувањето од ПСЖ

Вест Хем го потврди засилувањето од ПСЖ


Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓Tимот на Вест Хем продолжи да се засилува во новата сезона во која на европска сцена ќе игра во Конференциската лига.

Денес тимот на Дејвид Мојс го потврди шестото засилување, а тоа е Тило Керер. 25-годишниот германски дефанзивец во Лондон пристигнува од ПСЖ во трансфер вреден 12 милиони евра.

Вест Хем за Керер ќе биде трет клуб во неговата професионална кариера, претходно беше дел од германски Шалке. Пред него Вест Хем летово ги доведе: Алфонс Ареола, Флин Фаунс, Максвел Корнет, Најеф Агуер и Џанлука Скамака.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Трансфер зона

Проверете

Се појави снимка: Таткото на Меси на состанок со Лапорта! 🎥

Што ќе се случува во последното коло во Серија А, Ла Лига и Лига 1 ↓↓↓ Иако Жоан Лапорта н…