Дома Фудбал Англија Вернер: Премиер лигата е најсилната лига во светот, ме спуштија на земја

Вернер: Премиер лигата е најсилната лига во светот, ме спуштија на земја

Тимо Вернер дојде како големо засилување во Челзи, но не ги оправда очекувањата.

На 24 натпревари во Премиер лигата постигна само пет голови, а за германските медиуми ја прокоментира целата ситуација.

„Кога имате ваква лоша серија не ве сметаат за добар напаѓач. Во Англија се игра најтешкито фудбал. Тоа е најдобрата и најсилната лига во светот. Тешко е да се игра против сите екипи. Ме спуштија на земја, но на мене е да работам и да ги надополнам недостатоците“, изјави Вернер.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Де Брујн влезе во елитното друштво асистенти во ПЛ, но се уште е далеку од Рајан Гигс

Најдобриот фудбалер на Манчестер Сити, Кевин Де Брујн влезе во елитното друштво на асистен…