Дома Фудбал Англија Венгер: Кога го гледате Јунајтед, не можете да го сметате за кандидат на титулата

Венгер: Кога го гледате Јунајтед, не можете да го сметате за кандидат на титулата

Поранешниот тренер на Арсенал, Арсен Венгер го коментираше статустот на Манчестер Јунајтед, изразувајќи дека тимот има потенцијал, но сепак не може да го реализира.

Според Франзуцинот, „Црвените ѓаволи“ не можат да се борат за титулата во Премиер лигата овој момент.

„Кога го гледате Манчестер Јунајтед, гледате прекрасен тим со потенцијал, но сепак не можат да го реализираат. Овие играчи можеби не се доволно зрели за да играат како тим, односно да играат како што треба да игра Манчестер Јунајтед. Според тоа како играат, не може да ги сметате за кандидат на титулата. Јас лично не сум убеден“, изјави Венгер.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Ван Перси го советува Јунајтед: Купете го Кавани, тој е гол машина

Поранешниот напаѓач на Манчестер Јунајтед, Робин Ван Перси кој беше најдобар стрелец на кл…