Дома Фудбал Репрезентации Вембли на колена: Словачка по три минути има предност против Англија (Видео)

Вембли на колена: Словачка по три минути има предност против Англија (Видео)


Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓


Англија и Словачка во овие моменти на Вембли го играат дерби мечот од 8. коло во групата Ф во квалификациите за СП.

Иако Англичаните во овој меч влегоа како фаворити, моменталниот резултат е 0:1 за гостите кои поведоа во третата минута со погодокот на Лоботке.

Англија во пресрет на овој меч имаше два бода повеќе од Словачка и шанса со победа да стигне до првата позиција и директно се пласира на СП.

Судејќи по почетокот, сгиурно до крајот ќе следат возбудливи моменти на Островот.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Ова се најплатените играчи во Премиер лигата, Де Брујне на врвот

Вежби за рехабилитација после повреда на преден вкрстен лигамент ↓↓↓ Фудбалерот на Манчест…