Дома Видео Величествено: Погледнете како навивачите на Наполи ја проследија химната на ЛШ

Величествено: Погледнете како навивачите на Наполи ја проследија химната на ЛШ

Пред натпреварот Наполи – Барселона (1:1), навивачите на домашниот тим со воодушевување ја проследија химната на ЛШ.

Среќни и горди на фактот што нивниот тим игра во осмотофинале во Лигата на шампионите против Барселона, навивачите гласно ја испееја химната на најелитното клупско натпреварување.

Фановите на социјалните мрежи ги пофалија навивачите на Наполи, а некои од англија оставија коментари како:

„Ова во Англија никогаш нема да го слушнеме“ или „Тие луѓе знаат колку е значаен тој звук пред натпреварите во ЛШ.“

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Бензема со дополнување на изјавата за Жиру: Видете, ако ме споредите со „стариот“ Роналдо тогаш ја сум картингот

„Не мешајте Формула 1 со картинг. Да, јас во таа приказна сум Формула 1“. На овој начин Бе…