Дома Видео ВАР поништи гол за паметење

ВАР поништи гол за паметење

ВАР технологијата синоќа поништи спектакуларен гол.

Тоа се случи во дуелот на Емен против ПСВ во холандското првенство, а голот беше навистина спектакуларен.

Фудбалерот на домашната екипа Глен Бијл постигна гол од половина терен, но потоа ВАР го поништи.

Прегледот на видеото покажа фаул пред шутот на Бијл и голот беше поништен.

Вистинска штата.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Видео

Проверете

Заборавете на Игуаин: Видете каков стомак пуштил Нејмар (видео)

Нејмар веќе некое време не е на фудбалскиот терен затоа што Франција реши да ја заврши сез…