Дома Македонски спорт Мак фудбал Вардар се засили со играч од школата на Динамо Загреб!

Вардар се засили со играч од школата на Динамо Загреб!

25 годишниот интернационалец од Хрватска Михаел Бришки е нов играч на ФК Вардар.

Станува збор за фудбалер кој може да игра како дефанизивен играч за врска и централен дефанизивен играч, потекнува од младинската академија на Динамо Загреб со која настапувал во младинската Лига на шампиони.


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


Во својата кариера настапувал и за екипите на Табор Сежана (Словенија), Сесвете (Хрватска), а во Вардар доаѓа од екипата на Санџулијано од италијанската Серија Д каде изминатата полусезона настапи на 21 натпревар.  Бришки има настапувано за репрезентација на Хрватска во селекциите до 17 и 19 години

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Каталонците најавуваат: Можен голем пресврт во Барселона!

Шпанските медиуми утрово пренесуваат за можен пресврт во ситуацијата со клупата на Барсело…