Дома Македонски спорт Мак ракомет Вардар продолжува со успеси во СЕХА лигата – вчера подобар од Нексе

Вардар продолжува со успеси во СЕХА лигата – вчера подобар од Нексе


Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓Македонскиот ракометен шампион Вардар постигна нова победа во СЕХА лигата откако вчера вечер на гости го победи тимот на Нексе со 30:27. Ова за Вардар е вкупно осма победа во ова натпреварување на девет одиграни натпревари.

Најефикасен на натпреварот беше играчот на Вардар Лука Циндриќ со 9 голови, додека кај Нексе 8 голови постигна Ведран Зрниќ.

Табела: Вардар 25 бодови, ППД Загреб 15, Мешков Брест 13, Веспрем 12, Горење 9, Цеље 9, Нексе 7, Металург 4, Татран Прешов 3, Извиѓач 0.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Eурофарм Пелистер по освоената титула се раздели со седум ракометари

Топ 10 најголеми фудбалски дербија ↓↓↓ Шампионот на Македонија за сезоната 2022/23 –…