Дома Актуелно Вардар е старо-нов шампион во СЕХА!

Вардар е старо-нов шампион во СЕХА!

0

Вардар по четврти пат успеа да ја освои СЕХА-лигата и да стане најтрофејниот тим во ова натпреварување. Истиов подвиг црвено-црните го направија во првата, третата, шесттата и седмата сезона на оваа лига, која во иднина треба да стане уште посилна и поконкуретна. Ова беше само загревање за предизвиците кои следат до крајот на сезоната. Вардар ја заврши оваа сезона во СЕХА лигата без ниту еден пораз, имаше вкупно 19 победи и само 1 нерешен резултат, што се бројки за историја.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Повеќе D.D
Load More In Актуелно

Проверете

(Видео) Aтракцијата на Бомбач – гол на сезоната!

Тимот на Киелце синоќа забележа пораз во ракометната Лига на шампиони против ПСЖ, но затоа…