Дома Македонски спорт Мак фудбал Вардар го направи своето – бизнисмени, вие сте на потег!

Вардар го направи своето – бизнисмени, вие сте на потег!

Знаете што е најслатко!? Да те газат! Да ти скратат се што може да се скрати, да ти забрануваат, да те сопнуваат … и на крај да излезеш како победник. ВАРДАР!

И немаше да биде приказната толку бомбастична, ако Вардар не беше пред колапс. Уствари уште е пред колапс, ама си гази. Две сезони во Втора лига, со по некоја плата за фудбалерите, безпарица во буквална смисла.


Финале: Кој до титула? Шпанија по четврти или Англија по прв пат!? ↓↓↓


Тренинзи каде ќе се стигне – онаму каде што ќе ти се смилуваат. Значи еј, денес не можете да најдете фудбалери да играат без пари за некоја екипа. Тоа го може само Вардар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Санчо го избра следниот клуб

Ѕвездата на Манчестер Јунајтед и англиски репрезентативец, Џејдон Санчо веќе ја избрал сле…