Дома Македонски спорт Мак фудбал Вардар го направи своето – бизнисмени, вие сте на потег!

Вардар го направи своето – бизнисмени, вие сте на потег!


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓Знаете што е најслатко!? Да те газат! Да ти скратат се што може да се скрати, да ти забрануваат, да те сопнуваат … и на крај да излезеш како победник. ВАРДАР!

И немаше да биде приказната толку бомбастична, ако Вардар не беше пред колапс. Уствари уште е пред колапс, ама си гази. Две сезони во Втора лига, со по некоја плата за фудбалерите, безпарица во буквална смисла.

Тренинзи каде ќе се стигне – онаму каде што ќе ти се смилуваат. Значи еј, денес не можете да најдете фудбалери да играат без пари за некоја екипа. Тоа го може само Вардар.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Жоао Феликс може да се пресели на „Олд Трафорд“

Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!? ↓↓↓ Португалскио…