Дома Фудбал Репрезентации Ван Дајк ќе патува со Холандија на Европското првенство

Ван Дајк ќе патува со Холандија на Европското првенство

Вирџил Ван Дајк нема да може да и помонге на Холандија со своите настапи на теренот на Европското првенство, но изгледа ќе биде дел од делегацијата на „лалињата“ за претстојното Европско првенство.

Денес британски „Мирор“ објави дека селекторот Франк Де Бур има намера 29 годишен дефанзивец да биде во неговиот тим како помошник кој на играчите би помогнал со своето искуство.

„Вриџил е многу важен за нашиот тим, тој е клучен за момците во последните неколку години. Соиграчите уживаат во неговото присуство“, изјави Де Бур.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Репрезентации

Проверете

Повеќе нема дилеми, Роналдо останува во Јувентус

Иднината на Кристиано Роналдо беше предмет на шпекулации и многу медиуми тврдеа дека може …