Дома Фудбал Англија Ван Дајк ја избра најдобрата петорка во ПЛ: Место добија тројца од Сити

Ван Дајк ја избра најдобрата петорка во ПЛ: Место добија тројца од Сити

Вирџил Ван Дајк го користи слободното време кое им го создаде пандемијата со коронавирусот за да одговара на прашања поставени од фановите на социјалните мрежи.

Ван Дајк во разговор со фановите претходно ги истакна Агуеро и Меси како најтешки противници во неговата кариера, а сега доби задача да ја избере неговата најдобра петорка. Услов беше да не избира играчи од неговиот тим.

Она што е интересно е што Ван Дајк избра дури тројца играчи од ривалот на Ливерпул, Манчестер Сити.

Петорката која ја избра Ван Дајк: Едерсон, Лапорт, Де Брујн, Сон и Обамејнг.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Англија

Проверете

Марсело покажа како изгледа неговото тело по изолацијата (ФОТО)

Mногу фудбалери ја искористија домашната изолација за да работат на нивната физичка форма.…