Дома Офсајд Ванда: Потпишавме развод, а еден ден потоа Мауро ми напиша писмо

Ванда: Потпишавме развод, а еден ден потоа Мауро ми напиша писмо

Дојде крајот на сапуницата меѓу Ванда и Икарди.

Познатиот пар неколку недели е во центарот на вниманието, а Ванда неколку пати порача дека нивниот брак е готов. Сепак сега се обрати до јавноста и ја објасни ситуацијата.

„Фотографијата покажува колку бевме среќни, ме повреди тоа што се случи. Побарав развод од Марио, кога сфати дека нема враќање назад и тој ми кажа дека не можеме да продолжиме. Двајцата сфативме дека разделбата е начинот со кој ќе ја прекинеме болката. После два дена потпишавме развод. Следниот ден Мауро ми напиша писмо – Се ти дадов и имаш се, се надевам дека ќе бидеш среќна. Тогаш сфатив дека и да имам се, нема да бидам среќна како со него. Душата уморна од плчање не натера повторно да се одбереме. Те сакам, Мауро“, стои во статусот на Ванда.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Офсајд

Проверете

Влаховиќ ја „шутнал“ поранешната девојка за „италијанската Меган Фокс“?

Српскиот напаѓач Душан Влаховиќ игра одлична сезона во Серија А, а италијанските медиуми п…