Дома Останати Авто Мото Вакво нешто ретко се гледа: Бањаја и Вињалес паднаа, па ќе се тепаа! 🎥

Вакво нешто ретко се гледа: Бањаја и Вињалес паднаа, па ќе се тепаа! 🎥


Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓


Трката за Големата Награда на Франција беше одбележана со инцидент откако паднаа Франческо Бањаја и Маверик Виљалес.

Виљалес ја загуби контролата врз мотоциклот и го закачи Бњаја. Откако двајцата паднаа изнервираниот Бањаја тргна да пресмета со својот ривал.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

За Шумахер нема добри вести: Никогаш нема да биде истиот човек кој го познававме

Викенд на градски дерби дуели: Арсенал - Тотенхем и Атл.Мадрид - Реал М. ↓↓↓ Веќе 10 годин…