Дома Останати Авто Мото Вакво нешто не се гледа често: Леклер една од најопасните кривини ја помина со една рака (ВИДЕО)

Вакво нешто не се гледа често: Леклер една од најопасните кривини ја помина со една рака (ВИДЕО)

Викендот во Јапонија за Чарл Леклер не беше онаков каков што го замислуваше возачот на Ферари.

Леклер лошо стартуваше поради судирот со Макс Верстапен и поради одолговлекувањето со одењето во бокс беше казнет со 15 секунди, па трката ја заврши на седмото место.

Иако имаше трка за заборав талентираниот возач сепак на своите фанови им приреди мал спектакл.

Имено, митската кривина на „130Р“ стазата Леклер ја помина управувајќи со една рака со управувачот, додека со другата си го местеше ретровизорот.

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Авто Мото

Проверете

Се враќа Формула 1: Потврдени датумите на осум трки!

Новата сезона во Формула 1 требаше да започне на 16. март, но беше одложена поради коронав…