Дома Фудбал Вакво нешто му се случува првпат во кариерата: Меси е во голгетерска криза

Вакво нешто му се случува првпат во кариерата: Меси е во голгетерска криза

Голгетерски на Меси не му оди: Со ваква криза Аргентинецот се соочува за првпат

Екипата на Барселона се изнамачи да стигне до победа на гости кај Ваљадолид и така колку-толку остави некоја надеж дека може до титулата. За тоа потребно е Реал да направи барем два кикса во последните три натпревари.

Барса победи со минимални 1.0, голот го постигна Видал, а асистент беше Меси. И покрај одличните бројки Меси влезе во една голгетерска криза која не е карактеристична за незо.

Познатиот „Мастер чип“ после натпреварот изнесе податок во кој потенцираше дека Меси никогаш не бил во ваква криза пред противничкиот гол.

„Меси ги одигра сите претходни седум натпревари и постигна само еден гол (против Атлетико од пенал). Ова му се случува првпат во неговата 15-годишна професионална кариера“, стои во нивната објава.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Фудбал

Проверете

Дел Пиеро: Пирло има се што треба да биде подобар од Зидан

Зинедин Зидан во првите две ипол сезони како тренер освои три титули во Лигата на шампиони…