Дома Фудбал Останато Буфон по крајот на кариерата ќе заврши средно училиште: Моите родители за тоа ме „дават“ 30 години

Буфон по крајот на кариерата ќе заврши средно училиште: Моите родители за тоа ме „дават“ 30 години

Легендарниот Буфон поради фудбалот не стигнал да заврши средно училиште.

Чуварот на мрежата на торински Јувентус ја продолжи соработката со италијанскиот шампион на уште една сезона, а после истекот на истата планира да го доврши средното училиште.

„Кога ќе ја завршам кариерата ќе земам една година пауза да бидам со семејството. Ќе се вратам да го довршам средното училиште, моите родители поради тоа ме „дават“ 30 години“, изјави Буфон.

Познатиот голман поради обврските кон фудбалот не стигнал да го заврши средното училиште, но сепак на крај ќе ја исполни желбата на неговите родители.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Останато

Проверете

Дел Пиеро: Пирло има се што треба да биде подобар од Зидан

Зинедин Зидан во првите две ипол сезони како тренер освои три титули во Лигата на шампиони…