Дома Фудбал Лига на шампиони Брозовиќ: Можевме да го победиме Реал 3:0

Брозовиќ: Можевме да го победиме Реал 3:0

Интер вчера беше поразен во натпреварот против Реал Мадид.

Во првото полувреме Интер беше подобар противник, но кога не ги искористи шансите казната ги стигна во 90. минута кога Родриго погоди по асистенцијата на Камвинга.

Играчот на „нероаѕурите“ од средниот ред, Марсело Брозовиќ тврди дека Интер требало да победи во натпреварот и тоа со 3:0.

„Бевме одлични во првото полувреме. Можевме да победиме со 3:0, Реал не беше подобар, но кога нема да постигнете гол ќе го загубите натпреварот“, изјави Брозовиќ.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Лига на шампиони

Проверете

Лацио му го нанесе првиот пораз на Интер🎥

Лацио и Интер одиграа возбудлив натпревар на „Олпимпико“, домаќините со пресврт дојдоа до …