Дома Македонски спорт Мак ракомет Брестовац го објави списокот за дуелите со Финска и Швајцарија

Брестовац го објави списокот за дуелите со Финска и Швајцарија

Селекторот на македонската ракометна репрезентација Данило Брестовац го објави поширокиот список на ракометари за претстојните квалификациски натпревари со репрезентациите на Финска и Швајцарија.

На списокот се најдоа 35 ракометари, главно од македонското првенство, надополнети со неколку интернационалци.

Македонија на 4 ноември игра против Финска во Скопје, а потоа на 7 неомври гостуваме кај Швајцарија.

Коментари
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак ракомет

Проверете

Гол на Дарко Велковски против Сосиедад на „Сан Себастијан“ 🎥

Македонскиот репрезентативец, Дарко Велковски постигна гол вечерва за Ријека против Реал С…