Дома Македонски спорт Мак фудбал Браво! Штипјани и Велешани денес ќе играат за децата со церебрална парализа!

Браво! Штипјани и Велешани денес ќе играат за децата со церебрална парализа!

Екипите на Брегалница и Борец денес ќе одиграат пријателски натпревар и со тоа ќе направат еден убав гест.

Штипјани и Велешани денес ќе играат пријателски натпревар за помош на децата болни од церебрална парализа.

Натпреварот ќе се игра на градскиот стадион во Велес со почеток до 13:00 часот.

Браво за потегот!

Фото: ФК Брегалница

Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Мак фудбал

Проверете

Висенте Дел Боске доаѓа во Скопје!

Eден од најголемите тренери во светот на фудбалот доаѓа во Скопје. Претседателот на, Агенц…