Дома Македонски спорт БРАВО: Репрезентативецот Тихомир Костадинов донираше во болницата во Гевгелија!

БРАВО: Репрезентативецот Тихомир Костадинов донираше во болницата во Гевгелија!

Репрезентативецот на Македонија Тихомир Костадионов донираше средства на детското оделени во општата болница од Гевгелија.

Потегот на Костадинов го потврдија од болницата на нивната Фејсбук страна.

“Голема благодарност од ЈЗУ Општа болница со проширена дејност Гевгелија до Тихомир Костадинов од с. Миравци , Репрезентативец на Македонската фудбалска репрезентација за доделената донација – ентериер за опремување на амбулантите во рамките на институцијата“, стои во објавата.


Коментари
Advertisements
Прочитајте поврзани статии
Load More In Македонски спорт

Проверете

Рагник во Милан ја носи ѕвездата на Лајпциг

Ралф Рагник е на чекор од превземање на Милан и изгледа дека во наредните денови двете стр…